سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درباره خودم
لوگوی وبلاگ
دسته بندی
مطالب قبلی
لینک های دوستان
لوگوی دوستان

اشتراک
 
موسیقی وبلاگ
یاهو
داغ کن - کلوب دات کام

هیچ وقت شنیدید بگن فلان پیامبر یا شخصیت برجسته ی مذهبی مدتی از عمرشو عاشق کسی بوده و از عشقش میسوخته و درآرزوی وصال بوده و... ؟!
من که نشنیدم . جداً چرا ؟!  آیا این حقیقت نداره که انسانهای خیلی بزرگ به عشق به چشم دیگه ای نگاه میکردن و جذابیت جنس مخالف و حتی ازدواج هم معنا و مفهوم دیگه ای براشون داشته ؟
اگه عشق آدم به آدم این همه سازنده و موجب کمال باشه که حالا بین ما به خصوص جوونا که احساساتی ترن و بیشتر دنبال زیبایی ها هستن جا افتاده چرا هیچ کدوم از الگوهای دینی ما این راهو برای تکامل در پیش نگرفته بودن ؟
فکر نمی کنید راههای بهتری برای تقرب الهی وجود داشته باشه ... راههایی سریع تر و زودبازده تر و البته بی خطر تر !
اگه به دنیای دور و برمون نگاه کنیم ، به جوونا ، به دخترا و پسرا میبینیم که همشون یه جورایی سرشون گرم همین مسئله است . حالا بعضی ها به سوختنو ساختن اکتفا کردن و بعضی های دیگه ...  جداً حیف نیست که یک جوون با اون همه استعداد و انرژی برای در پیش گرفتن راه تکامل و تقرب اینهمه خودشو درگیر و پابند عشق و دنیا کنه ؟ عشقی که معمولا عاقبت مثبت و سازنده ای نداره یا حداقل به جایی نمی رسه .
میدونم که این حرفا به مذاق خیلی ها تلخ میاد ولی باورکنید این یک حقیقته که عمر گرانبهای عزیزان ما داره این جوری هدرمی ره درحالی که اونا میتونن روزهاو سالهای پربار زندگیشونو جور دیگه ای بگذرونن و انرژی شونو در راه بهتری خرج کنن .
دین ما با این همه زیبایی و با وجود تمام تفاسیری که از همه جانبه و جهان شمول بودنش میگیم و میشنویم  عشق وعاشقی آدما رو هم از قلم ننداخته اما سوال اینجاس که در کجا وچه قالبی بهش پرداخته ؟
بله ! جواب ازدواجه . همه ی اون الگوهای بزرگی که ازشون حرف زدیم هم مطمئن باشید کسی از جنس مخالفشونو به شدت دوست میداشتن و عاشقشش بودن و اون همسرشون بوده . این یک عشق واقعیه چرا که نه مخاطره ای توش هست ونه بی جهت وقت رهروی راه عشق رو تو پیچ و خم های دودلی و رسیدن یا نرسیدن تلف میکنه .

بعضی از مردم معبود هایی غیر از خداوند، برای خود انتخاب می کنند و آن ها را چون خدا دوست می دارند، امّا آن ها که ایمان دارند،‌ عشقشان به خدا شدید تر است.
[بقره (2) آیه 165]
پ.ن1 : خیال نکنید بنده نفسم از جای گرم بلند میشه بالاخره منم بدون پشت سر گذاشتن این دوره های جوونی عمر نگذرانده ام اما ... !
پ.ن2 : هدف دلسردکردن عشاق گرامی و محکوم کردن احساساتشون نبود . هدف را لطفا خودتون با کمی تامل دریابید . از همکاری تون متشکرم !

با استفاده از آرشیو سوالات واحد پاسخگویی به سوالات دینیکلمات کلیدی : عشق، جوان
نویسنده: حسین(یکشنبه 88/7/26 :: ساعت 8:14 عصر)


لیست کل یادداشت های این وبلاگ